blog post cover

Kim jesteś i co jest w Tobie wyjątkowe?

Cześć, jestem Magda.

Pomyślałam, że dobrze byłoby stworzyć miejsce, w którym mogłabyś zacząć swoją przygodę z blogiem konsultanta kariery. 

O czym będzie?

Zacznę od samego początku. Zaobserwowałam, że spora grupa Kobiet ma zaniżony poziom swojej samooceny. Wiesz dlaczego? 

“Zbyt wielu ludzie przykłada zbyt dużą uwagę do tego kim nie są, zamiast skupić się na tym, kim są”. – Malcolm Forbes

Przeczytaj urywek z mojego życia:

Po konsultacji z Kasią dostaję wiadomość “Cześć, Byłam dziś na rozmowie o pracę, wielkie dzięki jeszcze raz po odkryj siebie zawodowo, było mi dużo przyjemniej tam iść.”

Kiedy pracowałyśmy razem nad określeniem potencjału zawodowego widziałam błysk w jej oczach, promienny uśmiech malował się na twarzy. Kasia zmieniła nastawienie do samej siebie.

Tak się dzieje, kiedy „ogarniasz siebie”, dokonasz analizy swoich możliwości, predyspozycji i mocnych stron. Następuje olśnienie, doświadczasz momentu „aha”, które zmienia Cię na lepsze. Przede wszystkim we własnych oczach, zyskujesz wiarę w swoje możliwości. Wtedy rodzi się myśl, dlaczego do tej pory tego o sobie nie wiedziałam. Na zasadzie, “gdybym wcześniej miała taką wiedzę o sobie, to bym …” 

Jesteś gotowa na wspólną podróż? Podróż rozwijania siebie, przyglądania się sobie, odkrywania i poznawania siebie. Niech te treści zainspirują cię do autorefleksji, współpracy z samą sobą. Pomogą ci się poczuć wyjątkową i niepowtarzalną osobą, którą jesteś. Ta podróż, to nie lada łatwe zadanie. Jest jeden warunek, że zaczniesz świadomie korzystać z tej wiedzy w codzienności, w pracy i też w życiu prywatnym. Dzięki temu możesz po prostu lepiej działać, poczuć satysfakcję ze swojej sprawczości. 

Wiem, że ten blog doprowadzi do takiej sytuacji, kiedy każdy ze zrozumienia siebie i akceptacji, zyska wiedzę w czym jest mistrzem i zdecydowanie powie: 

  • mam w sobie większą motywację do działania, większy dostęp do mojego  poczucia własnej wartości i cel, który z totalnego chaosu i braku zdecydowania zaczyna się przekształcać w konkret;
  • uświadomiłam sobie, że aby poczuć satysfakcję z pracy, móc się w niej rozwijać, dokonać jakiś pozytywnych zmian, muszę zacząć od zbadania swoich potrzeb i poznania samej siebie;
  • udało mi się zidentyfikować swoje prawdziwe mocne i słabe strony, swoje talenty, umiejętności, a także wartości, którymi kieruję się w życiu;
  • ta wiedza pozwoliła mi nabrać większej pewności siebie oraz bardziej uwierzyć w swoje możliwości;
  • teraz wiem, jaki mam cel zawodowy oraz jak podejmować decyzje, aby one były w zgodzie ze mną i umożliwiły mi realizację tego celu.

Ten blog jest przeznaczony dla każdej Kobiety, dla której rozwój i pogłębianie wiedzy o sobie jest ważne, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Szukaj okazji, by na co dzień wdrażać tą wiedzę do swojego życia i doświadczać poczucia sprawczości i radości. 

Trzymam za Ciebie kciuki! 

Magda

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *