Jak odkryłam swoją mocną stronę i wykorzystałam ją do rozwoju zawodowego?

 – moja historia

Swoją mocną stronę odkryłam przypadkiem – a potem osiągnęłam dzięki niej wiele!

Powrócę do niej za chwilę, ale zacznijmy od początku… 

Ewa napisał do mnie wiadomość: to jest twój ATUT!  

Skomentowałam post Ewy na Facebooku, w którym odniosła się do fragmentu wypowiedzi M. Rosenberga. Warto wspomnieć, że Ewa była uczestniczką mojego autorskiego programu mastermind, w ramach którego przedsiębiorcze kobiety pracowały przez trzy miesiące nad rozwojem swoich biznesów. Ewy publikacja była niezwykle długa i pełna różnorodnych wyrazów, metafor i symboli – prawie jak poezja.

Zapraszam Cię do przejrzenia naszej błyskawicznej wymiany zdań 😆

Z fali słów wyłapałam najbardziej znaczące dla mnie treści i uporządkowałam je w formie otwartych pytań. Możesz zobaczyć je na załączonym zdjęciu. Poczułam się jak odkrywca, który wydobył skarb z morskich głębin i może cieszyć się jego pięknem. 

I podobnie jest w mojej pracy na konsultacjach, służę pomocą w układaniu myśli, przekładaniu metafor na konkretne działania oraz opracowywaniu planów działania. Dzięki temu, moim klientom udaje się przejść krok po kroku drogę do celu. W jednej z moich publikacji, opiszę historię niesamowitego sukcesu Iwony. Dzięki wdrożeniu naszego planu, zdołała ona przejść od etatu w urzędzie do prowadzenia dobrze prosperującej działalności.

Czasami zdarza mi się w podobny sposób skomentować interesujące publikacje, szczególnie wtedy, gdy zdaję sobie sprawę, że styl pisania autora może nie przemawiać do wszystkich odbiorców. Kiedy opublikowałam moje podsumowanie tekstu Ewy wzbudziło ono zainteresowanie w innych czytelnikach. Okazało się ono im bardzo pomocne. Dzięki temu, rozpoczęliśmy ciekawą rozmowę. 

Jestem świadoma, że każdy z nas jest inny i ma swój własny sposób przetwarzania informacji oraz język komunikacji, co stanowi mój bezcenny atut w pracy z klientami. 

Chociaż z przyjemnością skomentowałam publikację, nie myślałam o tym, w kategoriach mojego atutu. Dlatego było mi bardzo miło, że Ewa to zauważyła i poinformowała mnie o tym. 

🙋‍♀️